Куди можна звернутись про психологічну допомогу? Підбірка українських психологічних сервісів
Куди можна звернутись про психологічну допомогу? Підбірка українських психологічних сервісів. Київська школа професійної медіації і перемовин 15 листопада 2024 року отримала від лекторки волонтерського проекту "Як ти брате?" Олександри Судак корисний перелік українських безкоштовних сервісів отримання військовими, громадянами психологічної допомоги в умовах воєнного стану в державі.
ДЕ ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ ПСИХОЛОГІЧНУ ПІДТРИМКУ?
1. ВАРТОЖИТИ - всеукраїнський кол-центр безкоштовної психологічної підтримки цивільних та військових українців.
Якщо вам важко впоратися з емоціями і стабілізувати свій психологічний стан, звертайтеся по допомогу за коротким номером 5522. Психологи кол-центру ВАРТОЖИТИ працюють з різних куточків України та з-за кордону і на волонтерських засадах надають кваліфіковану допомогу військовим, їхнім родичам, коханим, друзям та колегам.
Крім цього, на сайті кол-центру є блог, де підіймаються актуальні питання: як подолати тривожні думки; як зберегти ресурс, як жити із втратою, техніки стабілізації тощо.
2. ЯРМІЗ
Сфера діяльності Центру ЯРМІЗ – психологічна, соціальна допомога учасникам бойових дій в Україні із числа учасників АТО, військовослужбовців Збройних сил України, а також членів їх родин та родин, котрі зазнали втрат, на шляху до реінтеграції та повернення до цивільного життя.
Організація проводить як індивідуальні консультації, так і групові зустрічі. Крім цього, проводить роботу з парами - в Центрі відбувся перший в Україні пілотний проєкт для сімей учасників бойових дій «Міцні зв’язки – міцні пари». Детальніше про те, яку допомогу можна отримати, дізнайтеся на сайті https://yarmiz.org.ua/ua/psychological-aid/, або за номером +38073 891 14 50.
3. VETERAN HUB
Veteran Hub https://veteranhub.com.ua надає різну допомогу військовим, ветеранам та їх рідним. Окрім юридичної допомоги, зателефонувавши на Лінію підтримки за номером 0673482868, ви можете отримати психологічну підтримку. Також, як наживо, так і онлайн, можна доєднатися до груп підтримки для дівчат, які чекають, та коханих загиблих воїнів, матерів військових.
4. VESTA
Крім юридичної допомоги, об’єднання надає психологічну підтримку військовим, ветеранам та їх близьким, родинам загиблих та безвісти зниклих. Сюди можна звернутися за безкоштовними психологічними консультаціями. Психологи проведуть 15 сесій, яких, зазвичай, достатньо для вирішення тих чи інших запитів, але, за потреби, ви можете звернутися повторно. Також можна записатися на групи підтримки - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScEa78DzCYEAyrHKHcKSfuBNig4eB5FIbS5njSFxq5ieVMXHQ/viewform.
Запит на психологічну підтримку за формою - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeW-TNESSso0kJaaTmtAluC585D_ecuE2hUuffijmorqc62iw/viewform
5. Мобільний застосунок «База». Тут зібрані матеріали про ментальне здоровʼя і вправи для самодопомоги. Також є можливість написати фахівцеві й отримати відповідь. Доступний на App Store та Google Play
6. Психологічний хаб TANTO (м. Ірпінь) - https://tanto.com.ua/