Дякуємо Вам!
Ми зв'яжемся з Вами найближчим часом.
Всім раджу вступати на навчання в Київську школу професійної медіації і перемовин
Наталія Манойло
2. ВИКЛАДАЧ ОСВІТНЬОГО ЗАХОДУ (ВЕБІНАРУ) Школи - 10 березня 2024 року, професійний нотаріус.
Манойло Наталія Григорівна - доктор юридичних наук (2023), стаж роботи в сфері нотаріату більше 11 років, місце роботи - м. Київ. Нотаріус професійно працює зі спадковими справами та виконує інші завдання за запитом громадян, юридичних осіб. З квітня 2011 року має зареєстровану приватну нотаріальну діяльність у Київському міському нотаріальному округу. В основі роботи приватного нотаріуса закладено принципи законності, об'єктивності, відповідальності та конфіденційності. Тема та зміст Вебінару 10 березня 2024 року: Початок і порядок ведення реєстру нотаріусів, які співпрацюють з медіаторами (випускниками Київської школи професійної медіації і перемовин). Особливості надання послуг нотаріуса для сторін медіації у 1. Спадкових справах, 2. Сімейних справах: поділу майна подружжя, договорів щодо участі у вихованні, утриманні, місці проживання дітей, договорів щодо спільного управління майном подружжя, шлюбних договорів, угод щодо дозволу на виїзд дітей за кордон, договорів щодо спільного управління майном, яке належить неповнолітнім дітям (особам з обмеженою дієздатністю), 3. Справах щодо оформлення документів: оформлення афідевітів, правові консультації сторонам медіації, 4. Справах щодо боргових зобов'язань: договори позики (розстрочки договору) грошових коштів, вчинення виконавчих написів, 5. Бізнес справи: переоформлення реєстрації часток бізнесу.
Ресурси викладача:
Дякую за запрошення Київську школу професійної медіації і перемовин і можливість поділитися з слухачами сучасними практиками ізраїльських психологів.
Сергєєв Роман
3. ВИКЛАДАЧ ОСВІТНЬОГО ЗАХОДУ (ВЕБІНАРУ) Школи - 30 травня 2024 року, ізраїльський кризовий психолог, юрист.
Роман Сергєєв - кандидат юридичних наук, закінчив Одеський національний економічний університет, тривалий час займається кризовою психологією, додатково проходив навчання в Ізраїлі в школі кризової психології (школа Israel Trauma Coalition). Фахівець по роботі з травмою та утратою школи експертів Ізраїльської Коаліції по роботі із травмою, має навички роботи респондентом, кризовим психологом, юрист. Тема та зміст Вебінару 30 травня 2024 року: "Робота з травмою та втратою (школа експертів Ізраїльської Коаліції по роботі із травмою) для українських медіаторів". Структура вебінару: 1) Основи ситуацій переживання втрати (горя), 2) Психологічні особливості роботи майбутніх медіаторів з негативними станами і емоціями. В ході вебінару були розглянути ізраїльські протокол МААСЕ надання психологічної допомоги людям, які перебувають в стані горя та отримали психологічну травму, протокол саморегуляції «4 стихії», реакції мозку на стрес та травму.
Протоколи надання психологічної допомоги ізраїльських психологів: Протокол 1. BASIC PH (Муллі Лахад). Модель ресурсних каналів для подолання наслідків травматичних, стресових подій, Протокол 2. BASIC ID (Арнольд Лазарус). Життєстійкість, Протокол 3. MААСЕ (Моше Фархи). Душевний імунітет, Протокол 4. Чотири стихії (Олександр Гершанов). Психологічна "Аптечка".
Ресурси викладача:
Маю надію практичні знання, які були зібрані волонтерами волонтерського проєкту "Як ти, брате?" будуть в нагоді слухачам київської школи професійної медіації і перемовин.
Олександра Судак
4. ВИКЛАДАЧ ОСВІТНЬОГО ЗАХОДУ (ВЕБІНАРУ) Школи - 15 листопада 2024 року, волонтер волонтерського проєкту "Як ти, брате?".
Олександра Судак - волонтерка і сертифікована лекторка проекту “Як ти, брате?”, ілюстраторка та арт-директорка. Тема та зміст Вебінару 15 листопада 2024 року: "Як спілкуватися під час війни?". Структура вебінару: 1) Складнощі спілкування під час війни. 2) Вплив соціалізації на психологічний стан і здатність до одужання. 3) «Кишенькові посібники» як інструмент людей без психологічної підготовки. 4) Алгоритми спілкування з тим, хто отримав травматичний досвід, на відстані, з тим, хто втратив близьку людину, з дітьми, серед військових, з ветеранами.
Мета волонтерської спільноти «Як ти, брате?» – зберігати єдність українців та посилювати взаємодопомогу. Для цього треба адаптуватися до умов тривалої повномасштабної війни, зберігати особисті стосунки, покращувати якість спілкування та вчитися надавати одне одному допомогу. Зокрема – психологічну, бо без цього іншими видами допомоги людина часто просто не може скористатися.
Ресурси викладача:
Увага до потреб та інтересів військових та ветеранів дуже важлива, особливо зараз з боку цивільного населення, а також українських медіаторів. Дякую за можливість донести корисні поради волонтерської групи "Як ти, брате?" слухачам Київської школи професійної медіації і перемовин.
Дудукалова Марина
5. ВИКЛАДАЧ ОСВІТНЬОГО ЗАХОДУ (ВЕБІНАРУ) Школи - 16 листопада 2024 року, волонтер волонтерського проєкту "Як ти, брате?".
Дудукалова Марина - сертифікована лекторка проекту «Як ти, брате?», засновниця клубу та дитячого табору «Світло», адміністратор, дружина пастора, мама сина військовослужбовця, який захищає Україну. Тема та зміст Вебінару 16 листопада 2024 року: "Особливості комунікації з військовими та ветеранами". Структура вебінару: 1. Особливості спілкування з військовими та ветеранами. 2. Етикет спілкування з військовими та ветеранами. 3. Алгоритм спілкування з військовим або ветераном під час клієнтського обслуговування. 4. Розбір типових ситуації спілкування. 5. Складні випадки спілкування з військовими та ветеранами.
Волонтерський проєкт «Як ти, брате?» покликаний зібрати найкращі практики того, як зберігати стосунки та надавати підтримку одне одному під час війни, і поширити їх серед наших людей, як військових, так і цивільних. Для цього волонтери проєкту розробляють і поширюють посібники, які містять прості та дієві алгоритми взаємодії в різних ситуаціях. Гасло проєкту: "Давай поговоримо".
Ресурси викладача:
Сучасний процес передачі інформації в медіації вимагає використання цифрового простору за умов дотримання правил кібербезпеки. Бажаю слухачам Київської школи професійної медіації і перемовин успіху в цьому.
Урденко Олександр
6. ВИКЛАДАЧ ОСВІТНЬОГО ЗАХОДУ (ВЕБІНАРУ) Школи - 14 грудня 2024 року, аудитор зі стандартів інформаційної безпеки ISO 27001.
Урденко Олександр Георгійович - доктор філософії в галузі економіки, дипломований магістр з права в інтелектуальній власності, має сертифікат аудитора зі стандартів інформаційної безпеки ISO 27001 є членом Сертифікаційного центру з інформаційної безпеки. В період з 16 листопада 2005 року по 05 грудня 2011 року Урденко О.Г. був атестованим судовим експертом Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України по експертній спеціальності 10.9 Дослідження комп'ютерної техніки та програмних продуктів з правом проведення інженерно-технічної експертизи. Тема та зміст Вебінару 14 грудня 2024 року: "Поняття та значення конфіденційності в медіації. Збереження інформації в цифровому просторі". Структура вебінару: 1. Конфіденційність і медіація. Приклади реалізації, 2) Збереження інформації в цифровому просторі, 3) Розгляд практичнийх кейсів: 3.1) Причини виникнення загроз інформаційної безпеки, 3.2) Неконтрольовані ризики в мережевих зʼєднаннях, 3.3) Обмін інформацією в популярних месенджерах: підводні камені та пастки, 3.4) Інформаційна гігієна та безпека.
Маючи 23-річний досвід у сфері цифрової криміналістики та глибокі знання в отриманні цифрових артефактів, фізична особа підприємець Урденко Олександр Георгійович заснував групу правників, фахівців комп'ютерщиків під умовною назвою "Cyber Consulting" з якою намагається впевнено забезпечувати компетентний збір доказів. За потреби, надається також юридичний супровід, що гарантує належну підтримку клієнтам у вирішенні складних питань.
Ресурси викладача:
"Зрозумій", "Почуй", "Домовся" - хай ці прості настанови будуть щоденними правилами слухачів Київської школи професійної медіації і перемовин в роботі медіатора. Натхнення у справі розуміння іншої людини і безсторонності, незалежності в процесі ведення медіації у бізнес спорах та сімейній медіації бажаю слухачам Школи.
Маркіян Варивода
7. ВИКЛАДАЧ ОСВІТНЬОГО ЗАХОДУ (ВЕБІНАРУ) Школи - 22 березня 2025 року, професійний медіатор, юрист, співавтор Закону України "Про медіацію".
Варивода Маркіян Зеновійович - український юрист (магістр права), закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, керівник громадської організації «Простір БЕЗСУДУ», співзасновник проєкту ADIBEZSUDU. Сертифікований медіатор, в тому числі у спорах з питань інтелектуальної власності (Український центр медіації при Києво-Могилянській бізнес-школі (UCU); Всесвітня організація інтелектуальної власності). Тренер за програмою підвищення кваліфікації державних службовців «Навички медіації та діалогу для потреб публічної служби». Вільно володіє польською, англійською мовами на яких проводить медіацію в країнах Європейського союзу. Тема та зміст Вебінару 22 березня 2025 року: "Налагодження первинних контактів, вирішення проблем залучення учасників до медіації в бізнес спорах, сімейних конфліктах". Структура вебінару: 1. Проблеми залучення учасників, встановлення контакту при медіації. 2. Робота медіатора з емоційною сферою учасників медіації. 3. Ефективні інструменти для налаштування комунікації в медіативних спорах. 4. Аналіз та розгляд прикладних кейсів в бізнес спорах та сімейних конфліктах
Маркіян Варивода був членом робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо доопрацювання до другого читання проекту Закону про медіацію (реєстр. №3665 від 17 грудня 2015 року). Закон України "Про медіацію" № 1875-IX 16 листопада 2021 року Верховною Радою України було прийнято в цілому. 10 грудня 2021 року Закон було повернуто з підписом від Президента України. Таким чином відбулось створення нової професії МЕДІАТОР в Україні, яка широко відома багатьом людям у світі, в різних країнах.
Ресурси викладача:
Ми робимо все можливе, щоб професія медіатора була фахово представлена в Україні і її фахівці допомагали людям та організаціям.
На жаль, в Україні медіатор це ще мало відомий професіонал. Щодня громадяни можуть бути не обізнані, що їх проблеми та спори може вирішити саме цей фахівець. Потреба у постійній проведенні професійної просвітницької роботи щодо навчання користуванню спеціальними знаннями, якими має володіти медіатор є політикою нашої школи. І ми робимо все можливе, щоб її втілити в повсякденне життя.
МІСІЯ
Наша місія – дати фахівцям шанс засвоїти нову професію - медіатора, яка стрімко розвивається в Україні і допомагає розвантажити суди ефективним вирішенням спорів громадян. За підтримки нашої ініціативи ми віримо, що можемо змінити життя багатьох людей в нашій країні.
ЗАВДАННЯ
Щоб допомогти засвоїти нову професію медіатора, необхідно якісно побудувати начальний процес із залученням досвідчених викладачів, які мають практичний стаж роботи не менше 20 років по спеціальності юриста або адвоката.
Досвід медіації в Індії
В умовах постійного розвитку вирішення спорів в Індії спостерігається помітне зростання числа механізмів альтернативного вирішення спорів (АУС), включаючи посередництво, арбітраж і Лок Адалатс. Методи альтернативного вирішення спорів діють поза судовим процесом і можуть використовуватися для вирішення різних типів спорів за умови взаємної згоди сторін.
Політична медіація
Значна кількість досліджень конфліктів зосереджена на міжнародного врегулювання. Переговори та посередництво, а також загальна ефективність цих процесів. Питання, як починаються переговори чи посередництво, чому сторони обирають той чи інший метод, відносно ігнорується. Хоча існують інституціоналізовані механізми для боротьби з деякими типами конфлікту, даючи специфікацію про процес та про те, як його ініціювати (наприклад, арбітраж для суперечок між трудовими колективами), конфлікти на міжнародній арені, як правило, позбавлені такої процесуальної вказівки.
Сімейна медіація
Є способи зменшити стрес і знизити витрати, пов'язані із припиненням шлюбу, але вони вимагають, щоб обидві сторони хотіли припинити стосунки ввічливо. Багато хто знає, що найбільшою проблемою при розлученні може бути спроба домовитися та контролювати сильні емоції: гнів, зрада, горе, лють, розчарування.
Робота медіатора з емоційними конфліктами
Людям важко вирішити конфлікт, якщо вони ненавидять свого опонента. У таких ситуаціях потрібний медіатор, щоб конфлікт став продуктивним. Людям, які не погоджуються, часто буває корисно заявити про свої розбіжності та повідомити свої справжні інтереси. У багатьох ситуаціях це дозволяє супротивникам повніше зрозуміти одне одного і дійти компромісу, яким обидві сторони можуть бути цілком задоволені.
МЕДІАЦІЯ — ЦЕ ПЕРЕМОВИНИ ТА КОМПРОМІСИ.
Поради щодо узгодження цифр (витрат, які понесла сторона) у медіації
Якщо справа стосується зламаного паркану, заміна якого коштує 5000 гривень, а ви готові взяти 2000 гривень, то це ваша нижня межа.
Багато, багато людей забувають додати збори за подання заяви, гонорари адвокатів тощо. Додайте їх наперед.
Ви знаєте стару приказку про те, що потрібно починати з високого, щоб досягти нижнього результату. Чи не починайте з нижньої цифри, а працюйте з деякою амортизацією.
Швидше за все, сторони припинять гру в пінг-понг і погодяться на 4500 гривень у прикладі зламаного паркану, якщо одна зі сторін скаже: «Я знаю, куди ми йдемо, 4500 гривень — це моя пропозиція, ЯКЩО ви погодитеся прийняти».
Медіація & Суд
Медіація завжди короткочасна. Дослідження CEDR, проведене у 2018 році, показує, що професія комерційного медіатора економить підприємствам близько 3 мільярдів фунтів стерлінгів на рік за рахунок втраченого управлінського часу, зіпсованих відносин, втрати продуктивності та судових витрат. Замість передавати суперечку до суду, готового до бійки, медіація допомагає всім учасникам знайти розумне рішення.
Наведемо три найбільш поширені типи медіації у світі та конкретні приклади поширених суперечок кожного типу в яких вона може бути застосована та переваги, які дає медіація.