Медіація в господарських справах

Медіація в господарських справах

Медіація в господарських справах поділяється на медіацію по контрактах (договорах), медіацію за дрібними претензіями та медіацію господарську.

МЕДІАЦІЯ ПО КОНТРАКТАХ (ДОГОВОРАХ)

Якщо одна із сторін контракту не виконує своїх зобов'язань або інтерпретує умови по-іншому, може виявитися корисним залучити неупередженого медіатора для вирішення конфлікту.

Медіація дозволяє деталям спору залишатися конфіденційними, а сторони, що беруть участь, зберігають контроль над процесом, тому суперечки за контрактами часто найкраще вирішувати за допомогою медіації, а не судового розгляду. Фактично, в деяких районах Онтаріо (включаючи Торонто та Оттаву) деякі несімейні цивільні справи мають передаватися на медіацію до суду.

Кваліфікований медіатор допоможе вирішити питання, пов'язані з:

Контракти на нерухомість. Чи була нерухомість перевірена до того, як покупець вступив у володіння? Покупець не зміг закрити умовне депонування у встановлений термін? Невже покупець не зміг закрити угоду через різкі зміни на ринку?

Договори комерційної оренди. В умовах договору може бути неясно, хто може використовувати нерухомість або хто несе відповідальність за технічне обслуговування та ремонт – орендар чи орендодавець.

Трудові договори. Можливо працівник стверджує, що його звільнили незаконно, але роботодавець стверджує, що дії працівника призвели до відмови від його трудового договору.

Будівельні контракти. Може виникнути випадок, коли домовласник наймає підрядника для ремонту ванної кімнати, але підряднику потрібно більше часу, щоб завершити роботу, ніж було погоджено. Інший приклад: підрядник завершив роботу, але згодом заявив, що йому не заплатили за роботу.

Суперечки щодо контрактів найчастіше найкраще вирішувати за допомогою медіації.

МЕДІАЦІЯ ЗА ДРІБНИМИ ПРЕТЕНЗІЯМИ

Справи про дрібні позови стосуються стягнення належних грошей або вимоги грошової виплати за шкоду. В Онтаріо Суд дрібних позовів розглядає суперечки, загальна сума яких становить 35 000 доларів США або менше.

Для дрібних позовів немає обов'язкової медіації. Однак використання медіатора може бути набагато швидшим способом вирішення цих конфліктів, особливо з урахуванням накопиченої кількості справ за дрібними позовами, поки суди були закриті під час пандемії.

Медіатори, які займаються справами дрібних претензій, зазвичай працюють над такими суперечками, як:

1. Травми. Травми можуть викликати різні причини, такі як автомобільна аварія, укус собаки, падіння на мокру підлогу магазину або дефектний продукт.

2. Невиплачена орендна плата. Якщо орендар виїжджає, не заплативши, або виїжджає до закінчення терміну оренди, медіація може допомогти орендарю та орендодавцю виробити взаємоприйнятне рішення.

3. Людина відмовляється від товару, яке підприємство виготовила на замовлення та витратило вже власні кошти. Підприємство отримує обіцянки про оплату за роботу, але людина не має грошей щоб розрахуватися.

4. Неправомірне звільнення. Співробітник, звільнений без причини, вважає, що він має право на більшу вихідну допомогу, ніж він отримав насправді.

5. Матеріальна шкода. Можливо, вибухові роботи на найближчому будівельному майданчику викликали тріщини в фундаменті будинку, або професійний прибиральник використовував кислотний продукт, який знебарвив плитку з натурального каменю будинку.

МЕДІАЦІЯ ГОСПОДАРСЬКА

У майнових суперечках можуть брати участь домовласники, сусіди, орендарі, орендодавці, забудовники, муніципальні чиновники та інші. Цей тип медіації може допомогти вирішити все: від хронічних подразнень до серйозних юридичних питань.

Медіація може допомогти протиборчим сторонам порозумітися і підтримувати дружні відносини, що особливо важливо в конфліктах між сусідами.

Ось кілька прикладів майнових суперечок, які можуть бути вирішені медіатором:

1. Проблеми з кордонами. Можливо, паркан одного сусіда вторгається на землю іншого сусіда, бо двоє домовласників не дійшли згоди щодо того, де проходить кордон ділянки. Або, можливо, старе хворе дерево знаходиться на межі ділянки, але один сусід відмовляється дозволити його видалити.

2. Землекористування. Можливо, забудовник хоче збудувати нову багатоквартирну вежу на місці старого складу або змінити зонування ділянки власності, щоб замінити один будинок двома будинками.

3. Неприємність. Хтось із сусідів будинку займається грою на трубі до пізньої ночі? Чийсь собака постійно гавкає і дратує іншу родину? Запах компостної купи в одному будинку проникає на кухню сусіда?

Реєстрація на базовий курс підготовки медіатора можлива за посиланням https://forms.gle/x6j3YUpRGGSgfsUi9