Символізм та атрибути в професійній діяльності медіатора

Символізм та атрибути в професійній діяльності медіатора

Символізм та атрибути в професійної діяльності медіатора має важливий психологічний та юридичний аспект. Так в професійній діяльності судді носіння нагрудного знаку та мантії підвищує повагу суспільства до статусу, підкреслює його роль в здійсненні правосуддя, дозволяє створити фіксований образ, що допомагає уникнути враження особистих симпатій чи антипатій з боку інших учасників судового процесу.

Медіатор це втілення незалежності, добровільності, безсторонності для учасників процесу медіації. Фактично медіатор виступає  умовно кажучи по відношенню до учасників медіації - "цивільним суддєю" оскільки допомагає вирішити спір та уникнути звернення до суду і таким чином розвантажити судову систему зайвими позовами. Крім того, медіатор може забезпечувати сторонам у відмінності від звичайного суду конфіденційних їх спорів. Отже, наявність атрибутів з метою чіткої ідентифікації медіатора підвищує повагу до нього, а також довіру до процесу медіації в цілому.

Київська школа професійної медіації і перемовин (ФОП Назаров О.А.) запроваджує новації у вигляду пілотного проєкту  для випускників Школи з метою підвищення якості процесу медіації, а саме з липня 2024 року видачу:

1) посвідчення професійного медіатора своїм випускникам, на якому розміщено QR-код з посиланням на інформацію з реєстру медіаторів з докладною інформацію про медіатора, його компетенції та контакти. На зворотній стороні посвідчення зазначено професійні права медіатора, згідно з Законом України «Про медіацію».

2) нагрудного знаку медіатора, який є символом та атрибутом керування процесом медіації і відрізняє візуально медіатора з-поміж інших учасників медіації, викликає повагу та централізацію уваги на особі самого медіатора.

3) печатка медіатора - не менш важливий атрибут для здійснення професійної медіації. Її відбиток може бути проставлений на угоді сторін, укладеній внаслідок медіації, на постанові про відмову у відкритті провадження у зв’язку із немедіабельністю спору, на постанові про залучення до медіації за згодою сторін інших осіб: родичей, експертів, психологів, дітей, приватних виконавців тощо; на постанові медіатора про зупинення медіації за клопотанням сторін.

Всім випускникам Школи одночасно з сертифікатом професійного медіатора на українській та англійській мові, видається  також посвідчення, знак та печатка медіатора для приємного та успішного старту в новій цікавій професії медіатор ("цивільний суддя").